Poprvé nad moře

Dnes jsem poprvé dostal možnost vyletět s Phantomem nad moře. Zvolil jsem, ne zrovna typickou přímořskou destinaci – Wenduine v Belgii. Ale proč ne, když to mám „za barákem.“ Počasí vypadalo vcelku příznivě, trochu jsem měl obavy z většího větru.
Za místo startu jsem zvolil pískové duny nedaleko města. Oproti startu na pláži to mělo výhodu vyšší polohy a tudíž lepšího přehledu přes pláž a hlavně zde byl písek tvrdý a vyfoukaný. Není nic protivnějšího, než když při startu a přistání vám vrtule začnou vířit oblaka prachu, v tomto případě prosoleného písku. Víme, co dovede sůl a slaný písek obzvlášť…
Vzhledem k tomu, že jsem se přesouval z Německa, zacvičil jsem si po zapnutí Phantoma oblíbený „opičí tanec“. Naštěstí v tu chvíli nebyl nikdo v dohledu 🙂 Následovala volby příslušného filtru – v žádném případě se nedoporučuje u moře létat bez filtru. I když se vám to nezdá, sluneční svit je i při zamračené obloze natolik velký, že snímací čip bude mít problémy, aby scéna nebyla přesvícená. Jak jsem psal v předešlém blogu, používám filtry od Butterfly Photo k mé naprosté spokojenosti. Protože bylo slunečno, dostal přednost filtr ND8.
Po startu a krátkém zavisení pro kontrolu reakce dronu na vysílač jsem se vydal na pláž a k moři. Pokud dron letí nad pláží (samozřejmě bez lidí…), jde o vcelku běžný let. V okamžiku, kdy jsem se s Phantomem dostal na moře, pocity se rapidně změnily. Přece jen, když dron spadne na zem, může se sice pochroumat, ale vžycky je možnost jej nějak opravit. Při pádu do moře (nebo vody obecně – stačí i rybník), nejen že už by byl asi neopravitelný díky působení slané vody na elektroniku, ale otázkou je, jestli by se vůbec dal dohledat.
Ale buďme optimisté a věřme, že v DJI ví, jak udělat kvalitní elektroniku 🙂

Už během letu na první baterii jsem si uvědomil dva problémy – jednak všudypřítomní ptáci a za druhé reálnou sílu větru. Pravdou je, že ptákům se dá vcelku úspěšně vyhnout, ale přece jen nikdy nevíte, co takového opeřence zrovna napadne. Proto je dobré sledovat dráhu jejich letu a vlastní let se snažit tomu jejich přizpůsobit. Co mne zde zvlášť  překvapilo, byl druh ptáka, se kterým se běžně člověk u moře nepotká – vrána. Ne, že by se chovaly jinak, než racci, ale přece jen to není typický mořský (nebo přímořský) pták. Spíš je čekáme u nás a v zimě. Asi mají v Belgii jinak vychované vrány 🙂

Problém větru jsem si uvědomil ve chvíli, kdy jsem chtěl pomalým letem dopředu se přemístit z jednoho místa na druhé. Ovladač jsem nastavil podle zvyku na dopředný let, ale ejhle, dron mi začal couvat… Značně nepříjemné. Naštěstí ale dalším přidáním „plynu“ se směr pohybu vrátil k očekávanému a dron letěl dopředu. Co z toho vyplývá je nasnadě – představte si situaci se silným větrem, který bude foukat od pobřeží na volné moře. Při letu tam to bude možná i příjemné. Ale pokud síla větru překročí maximální rychlost, jakou je Phantom schopen se pohybovat, je velmi reálné, že jej můžete vidět také naposledy.
Je proto zapotřebí vždy, při každém letu, si, buďto měřením nebo praktickou zkouškou, ověřit rychlost větru a schopnost dronu manévrovat v daných podmínkách. Je to jedna ze základních věcí, na které by měl každý pilot myslet už před startem.

Celkově ale šlo o příjemně strávený sobotní podvečer. 

 

Dobré světlo všem

This entry was posted in DJI Phantom video.

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*