Východ slunce

východ slunce

Východ slunce (odkaz na YouTube), natočený Phantomem, 29. března 2016, Findlay, Ohio.
Pro východy a západy slunce se většinou používá funkce time-lapse, kterou je vybavena většina digitálnách fotoaparátů. Také Phantom touto funkcí disponuje. Ale… Když uvážím výdrž baterie v rozmezí 20-25, tak mi vychází, že mnoho fotografií pro smysluplné time.lapse video pořídit nemůžeme.
Zkoušel jsem něco podobného se západem slunce a fotoaparátem Nikon J1. V rozpětí jedné hodiny jsem nafotil 999 fotografií. Z tohoto množství je pak možné udělat pěkné video západu slunce.
Když to nejde s fotografie, zkusíme video. Originál tohoto videa měl 20 minut. Video bylo natočeno s nastavením D-log. Po úpravách bylo video zrychleno 1300x a výsledkem je video východu slunce v délce trvání 1:31 min.
Jedná se o první pokus, jak by takové video mohlo vypadat. Pro další by se měl začátek natáčení posunout o 5 – 10 minut později. V tomto provedení je na začátku video dlouhé „hluché“ místo, ve kterém se zdánlivě nic neděje a když už se slunce objevilo, došla baterie a Phantom šel na přistání.

Snad se ještě podarí a bude počasí na druhý pokus (momentálně si s námi aprílové počasí zahrává a máme zde vichřici se sněhovou vánicí… 😀 ).

Dobré světlo všem.

This entry was posted in DJI Phantom video.

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*