Jak vyfotit noční Detroit

Noční Detroit

Při plánování výletu do Detroitu, kde jsme měli v úmyslu najít pár fotogenických míst, jsem na internetu našel nádherné fotografie nočního Detroitu, které byly focené přes řeku. Pohled do mapy mi ale řekl, že pořídit podobné fotografie nebude vůbec snadné. Řeka, protékající Detroitem je totiž řekou hraniční mezi Spojenými státy a Kanadou… Maje v pasu pouze americké vízum…
Leč rozhodnutí padlo a po odpoledni, stráveném v Detroitu, jsme se rozhodli navštívit krátce i Kanadu za účelem pořízení několika fotografií.
Dostat se z Detroitu do Kanady není tak velký problém. Jen je nutné použít most nebo tunel pod řekou, obojí samozřejmě za poplatek. Po příjezdu na kanadskou celnici jsme byli odbaveni bez větších problémů a ani chybějící kanadské vízum nikomu nevadilo. Byli jsme v Kanadě a mohli si jet pro noční fotografie Detroitu.
Parkoviště u řeky slouží evidentně jako místo setkání fotografů. Během pul hodiny, strávené focením, jsme podobných aut viděli minimálně pět.
Při návratu z Kanady nás ale čekalo překvapení na hranicích. Ne,že by někomu vadilo chybějí vízum nebo tak něco. Celník ale nějak nemohl pochopit, co jsme dělali celé pul hodiny v Kanadě. Čtvrt hodiny nám trvalo, než jsme mu vysvětlili, že jsme tam byli opravdu jen fotit a neměli jsme žádné postaní úmysly.
Když už se zdálo, že je všechno v pořádku, narazil na další problém. Proč se z Kanady, v autě s americkou poznávací značkou vrací společně Čech a Němec. Následovalo dalších asi deset minut vysvětlování.
No, nepřál bych si slyšet, co asi museli říkat ostatní v autech za námi. Ale určitě to nebylo nic lichotivého…

Rada na závěr. Zatoužíte-li někdy po večerních fotografiích Detroitu z kanadské strany, spojte to alespoň s celodenním výletem do Kanady a hlavně – buďte v autě jedné národnosti.

Dobré světlo všem.

This entry was posted in Fotografování.

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*